Main Menu
User Menu

Bajč

okr. Komárno

     
Název:
Name:
Bajč
Originální název:
Original Name:
Bajč
Další názvy:
Other Names:
Boych (1312), Baychy (1404), Bajcs (1877), Bajč (1927); maďarsky Bajcs
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Komárno
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
47°55'28.89"N 18°12'32.77"E
Místní části:
Local Municipalities:
osada Vlkanovo, osada Chrasť, osada Kotelnica
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1312
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímskokatolícky, klasicistický, z r. 1831, prestavaný z bývalého kaľtieľa z r. 1790 s použitím gotických zvyškov paulínskeho kostola
- Drevená zvonica v osade Kotelnica
- Kúrie z 19. storočia
- Letný kaštieľ z 19. stor. postavený na základe staršej budovy
- Pamätník padlým vojakom Československej domobrany prapor č. 7 v boji proti Maďarskej červenej armáde
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Po Viedenskej arbitráži bola obec v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.bajc.sk
URL : https://www.valka.cz/Bajc-t164550#497607Verze : 0
MOD