Main Menu
User Menu

15. tankový sbor [1938-1940]

15th Tank Corps / 15-й танковый корпус

     
Název:
Name:
15. tankový sbor
Originální název:
Original Name:
15-й танковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.04.1938
Předchůdce:
Predecessor:
5. mechanizovaný sbor
Datum zániku:
Disbanded:
15.01.1940
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.04.1938-15.05.1938 Moskevský vojenský okruh
15.05.1938-26.07.1938 Běloruský vojenský okruh
26.07.1938-15.09.1939 Běloruský zvláštní vojenský okruh
15.09.1939-14.11.1939 11. armáda
14.11.1939-15.01.1940 Běloruský zvláštní vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
05.04.1938-15.05.1938 Naro-Fominsk,
15.05.1938-15.09.1939 Borisov,
15.09.1939-14.11.1939 východoevropské válčiště
14.11.1939-15.01.1940 Borisov,

Velitel:
Commander:
05.04.1938-15.01.1940 Petrov, Michail Petrovič (divizní velitel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
05.04.1938-10.06.1938 Popov, Markjan Michajlovič (plukovník)
10.06.1938-00.00.1939 Koval, Jestafij Sidorovič (major)
00.00.1939-15.01.1940 Koval, Jestafij Sidorovič (plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
URL : https://www.valka.cz/15-tankovy-sbor-1938-1940-t164538#497588Verze : 1
MOD