Main Menu
User Menu

Šarkan

okr. Nové Zámky

     
Název:
Name:
Šarkan
Originální název:
Original Name:
Šarkan
Další názvy:
Other Names:
Sarkan (1247), Saarkan (1808), Šarkan (1920); maďarsky Sárkányfalva
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Nové Zámky
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
47°51'27.47"N 18°33'12.88"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1247
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímsko-katolícky klasicistický z r. 1810
- Kúria klasicistická zo začiatku 19. stor.
- Socha Piety z 2. pol. 18. storočia na cintoríne
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Po Viedenskej arbitráži bola obec v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.obecsarkan.sk
URL : https://www.valka.cz/Sarkan-t164508#497548Verze : 0
MOD