Main Menu
User Menu

Radava

okr. Nové Zámky

     
Název:
Name:
Radava
Originální název:
Original Name:
Radava
Další názvy:
Other Names:
Renduuey (1237), Renduey (1245), Rendwe (1297), Heghazasrendwe (1458), Egyhazas Rendwa (1480), Rendwa (1773), Radava (1948); maďarsky Rendve
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Nové Zámky
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°05'36.54"N 18°18'08.44"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1237
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímskokatolícky, barokový z rokov okolo 1700, postavený na základoch starej gotickej budovy
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Po Viedenskej arbitráži bola obec v rokoch 1938-1945 pripojená k Maďarsku. Zaniknutá obec v okolí - Malá Radava (1534).
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.radava.sk
URL : https://www.valka.cz/Radava-t164500#497539Verze : 0
MOD