Main Menu
User Menu

Nová Vieska

okr. Nové Zámky

     
Název:
Name:
Nová Vieska
Originální název:
Original Name:
Nová Vieska
Další názvy:
Other Names:
Ösztövér (1233), Wyfalw (1460), Vyfalu (1571), Kis Uj-Falu (1773), Nová Vieska (1927); maďarsky Kisújfalu
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Nové Zámky
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
47°52'14.10"N 18°27'43.68"E
Místní části:
Local Municipalities:
osada Arad, osada Réva
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1233
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol reformovaný tolerančný z r. 1787, prestavaný r. 1874
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Po Viedenskej arbitráži bola obec v roku 1938 – 1945 pripojená k Maďarsku. Pri obci sa nachádza prírodná rezervácia Parížske močiare.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.novavieska.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Nova-Vieska-t164343#497271Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Nove-Zamky-t164343#497271Version : 0
MOD