Main Menu
User Menu

Mužla

okr. Nové Zámky

     
Název:
Name:
Mužla
Originální název:
Original Name:
Mužla
Další názvy:
Other Names:
Mosula (1156), Musla (1288), Nag Musla (1439), Musla (1773), Mužla (1927); maďarsky Muzsla


Malá Mužla (1459)
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Nové Zámky
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
47°47'35.81"N 18°35'51.30"E
Místní části:
Local Municipalities:
osady Čenkov, Jurský Chlm, Malá Mužla
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1156
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímsko-katolícky klasicistický z r. 1817
- Prícestná socha Piety, neskorobaroková ľudová práca zo začiatku 19. storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Po Viedenskej arbitráži bola obec v roku 1938 – 1945 pripojená k Maďarsku
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.muzla.sk ; www.crwflags.com/fotw/flags/sk-nz-mu.html
URL : https://www.valka.cz/Muzla-t164307#497227Verze : 0
MOD