Main Menu
User Menu

20. armáda [1941-1944]

20th Army / 20-я армия

     
Název:
Name:
20. armáda
Originální název:
Original Name:
20-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.11.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.04.1944
Nástupce:
Successor:
3. pobaltský front
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR , ( )
DD.03.1942-28.09.1942 Rejtěr, Max Andrejevič ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR , ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1942-28.02.1942 31. tanková brigáda
29.05.1942-01.12.1942 82. střelecká divize
01.08.1942-01.12.1942 20. tanková brigáda
01.08.1942-01.10.1942 354. střelecká divize
01.08.1942-01.12.1942 415. střelecká divize
DD.08.1942-DD.09.1942 6. tankový sbor
01.09.1942-13.09.1942 8. tankový sbor
DD.10.1942-DD.12.1942 1. gardová motostřelecká divize
01.11.1942-31.12.1942 25. tanková brigáda
01.11.1942-31.12.1942 31. tanková brigáda
01.11.1942-01.02.1943 326. střelecká divize
01.12.1942-31.12.1942 32. tanková brigáda
01.12.1942-01.02.1943 354. střelecká divize
01.01.1943-01.04.1943 415. střelecká divize
01.03.1943-01.04.1943 82. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/20-armada-1941-1944-t163937#496581Verze : 0
MOD