Main Menu
User Menu

20. armáda [1941-1941]

20th Army / 20-я армия

     
Název:
Name:
20. armáda
Originální název:
Original Name:
20-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.06.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.10.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.06.1941-02.07.1941 rezerva Hlavného stanu najvyššieho velenia
02.07.1941-20.10.1941 Západný front
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.06.1941-10.07.1941 7. mechanizovaný sbor
DD.06.1941-09.07.1941 23. mechanizovaný sbor
DD.06.1941-19.09.1941 69. střelecký sbor
DD.06.1941-20.10.1941 Vzdušné síly 20. armády - 1. formování
04.07.1941-10.08.1941 5. mechanizovaný sbor
DD.07.1941-DD.07.1941 2. střelecký sbor
08.08.1941-09.08.1941 34. střelecký sbor
18.09.1941-20.09.1941 3. gardová střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
- v bojujúcej armáde od 02.07.1941 do 20.10.1941
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/20-armada-1941-1941-t163936#496580Verze : 0
MOD