Main Menu
User Menu

23. armáda [1941-1948]

23rd Army / 23-я армия

     
Název:
Name:
23. armáda
Originální název:
Original Name:
23-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.04.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.04.1948
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.04.1941-24.06.1941 Leningradský vojenský okruh
24.06.1941-26.08.1941 Severní front
26.08.1941-23.04.1942 Leningradský front
23.04.1942-09.06.1942 Leningradská skupina vojsk
09.06.1942-09.07.1945 Leningradský front
09.07.1945-30.04.1948 Leningradský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
23.04.1941-24.06.1941 Leningrad
24.06.1941-15.12.1944 východoevropské válčiště
15.12.1944-30.04.1948 Vyborg
Velitel:
Commander:
23.04.1941-06.08.1941 Pšennikov, Pjotr Stěpanovič (generálporučík)
06.08.1941-08.09.1941 Gerasimov, Michail Nikanorovič (generálporučík)
08.09.1941-01.09.1943 Čerepanov, Alexandr Ivanovič (generálmajor)
01.09.1943-03.07.1944 Čerepanov, Alexandr Ivanovič (generálporučík)
03.07.1944-30.04.1948 Švecov, Vasilij Ivanovič (generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
23.04.1941-27.07.1941 Goroděckij, Nikolaj Vasiljevič (plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.05.1941-07.07.1941 10. mechanizovaný sbor
25.05.1941-31.08.1947 19. střelecký sbor
05.03.1943-DD.MM.1945 433. samostatná armádní spojovací letka
DD.04.1944-DD.11.1944 115. střelecký sbor
01.05.1944-01.06.1944 90. střelecká divize
DD.MM.1944-DD.MM.RRRR 52. samostatná pozorovací letka
10.06.1945-20.04.1948 30. gardový střelecký sbor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 432. samostatná armádní spojovací letka
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 72. samostatná pozorovací letka

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:

URL : https://www.valka.cz/23-armada-1941-1948-t163933#496574Verze : 2
MOD