Main Menu
User Menu

24. armáda [1942-1942]

24th Army / 24-я армия

     
Název:
Name:
24. armáda
Originální název:
Original Name:
24-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.05.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
28.08.1942
Nástupce:
Successor:
58. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.05.1942-29.07.1942 Jižní front
29.07.1942-05.08.1942 Severokavkazský front
05.08.1942-28.08.1942 Zakavkazský front
Dislokace:
Deployed:
20.05.1942-05.08.1942 východoevropské válčiště
05.08.1942-28.08.1942 Groznyj, ? /
Velitel:
Commander:
20.05.1942-15.07.1942 Smirnov, Ilja Kornilovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
15.07.1942-06.08.1942 Marcinkevič, Vladimir Nikolajevič (Geněral-major / Генерал-майор)
06.08.1942-28.08.1942 Chomenko, Vasilij Afanasjevič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
20.05.1942-28.08.1942 Lovjagin, Pjotr ermolajevič (Geněral-major / Генерал-майор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
21.09.1942-18.10.1942 91. tanková brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/24-armada-1942-1942-t163930#496570Verze : 0
MOD