Main Menu
User Menu

6. těžký bombardovací letecký sbor [1936-1938]

6th Heavy Bomber Aviation Corps

6. ťažký bombardovací letecký zbor

6-й тяжелoбомбардировочный авиационный корпус

     
Název:
Name:
6. těžký bombardovací letecký sbor
Originální název:
Original Name:
6-й тяжелoбомбардировочный авиационный корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1936
Předchůdce:
Predecessor:
2. těžký bombardovací letecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
21.05.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.01.1936-21.05.1938 Velitelství vojenského letectva Běloruského vojenského okruhu
Dislokace:
Deployed:
01.01.1936-21.05.1938

Velitel:
Commander:
01.01.1936-08.09.1937 Poga, Žan Janovič (divisní velitel)
08.09.1937-21.05.1938
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1936-DD.05.1938 9. těžká bombardovací letecká brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kondraťjev, V. I. - Kotělnikov, V. R.: Okraska i oboznačenija samoljotov RKKVF i VVS RKKA do 1940 g. Moskva 2007.
Šumichin, V. S.: Sovetskaja vojennaja aviacija 1917-1941gg. Moskva 1986.
URL : https://www.valka.cz/6-tezky-bombardovaci-letecky-sbor-1936-1938-t163923#496545Verze : 5
MOD