Main Menu
User Menu

Dálnovýchodní armáda zvláštního určení [1937-1938]

Far Eastern Special Purpose Army

Ďalekovýchodná armáda osobitného určenia

Дальневосточная aрмия особого назначения

     
Název:
Name:
Dálnovýchodní armáda zvláštního určení
Originální název:
Original Name:
Дальневосточная aрмия особого назначения
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.03.1937
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
21.05.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.03.1937-21.05.1938 Lidový komisariát obrany
Dislokace:
Deployed:
15.03.1937-21.05.1938 Chabarovsk, ? /

Velitel:
Commander:
15.03.1937-29.11.1937 Ingaunis, Felix Antonovič (sborový velitel)
29.11.1937-20.02.1938 Šeluchin, Pjotr Semjonovič (divizní velitel)
20.02.1938-21.05.1938 Šeluchin, Pjotr Semjonovič (sborový velitel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.03.1937-21.05.1938 5. těžký bombardovací letecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Šumichin, V. S.: Sovetskaja vojennaja aviacija 1917-1941gg. Moskva 1986.
URL : https://www.valka.cz/Dalnovychodni-armada-zvlastniho-urceni-1937-1938-t163910#573135Verze : 5
MOD