Main Menu
User Menu

Velitelské stanoviště 2. stíhací letecké divize [1954-1961]

Command Post of 2nd Fighter Air Division

     
Název:
Name:
Velitelské stanoviště 2. stíhací letecké divize
Originální název:
Original Name:
Divizní velitelské stanoviště 2. stíhací letecké divize
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1954
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelské stanoviště 2. letecké stíhací letecké divize
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1961
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1954-01.09.1961 2. stíhací letecká divize
01.11.1954-01.03.1955 Ústřední velitelské stanoviště
01.03.1955-01.01.1957 Ústřední velitelské stanoviště protivzdušné obrany státu
01.01.1957-01.10.1960 Ústřední velitelské stanoviště letectva a protivzdušné obrany státu
01.10.1960-01.09.1961 Ústřední velitelské stanoviště 7. armády protivzdušné obrany státu a letectva
Dislokace:
Deployed:
01.11.1954-01.09.1961 Zvolen, Kasárny SNP /
Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Mičko, Karol (Major)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Materný, Karol (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1954-01.09.1961 Velitelské stanoviště 2. stíhacího leteckého pluku
01.11.1954-01.09.1961 Velitelské stanoviště 7. stíhacího leteckého pluku
DD.12.1954-31.10.1955 Radiotechnická stanice Bratislava

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha,
URL : https://www.valka.cz/Velitelske-stanoviste-2-stihaci-letecke-divize-1954-1961-t163875#496475Verze : 1