Main Menu
User Menu

Velitelské stanoviště 3. stíhací letecké divize [1958-1961]

Command Post of 3rd Fighter Air Division

     
Název:
Name:
Velitelské stanoviště 3. stíhací letecké divize
Originální název:
Original Name:
Divizní velitelské stanoviště 3. stíhací letecké divize Žatec
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1958
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelské stanoviště 5. stíhací letecké divize
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1961
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1958-01.09.1961 3. stíhací letecká divize
01.10.1958-01.10.1960 Ústřední velitelské stanoviště letectva a protivzdušné obrany státu
01.10.1960-01.09.1961 Ústřední velitelské stanoviště 7. armády protivzdušné obrany státu a letectva
Dislokace:
Deployed:
01.10.1958-31.08.1961 Lažany, radiolokační stanoviště /

Velitel:
Commander:
01.10.1958-25.08.1959 Barborik, František (Kapitán)
26.09.1959-31.08.1961 ?, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1958-31.08.1961 Velitelské stanoviště 11. stíhacího leteckého pluku
01.10.1958-31.08.1961 Velitelské stanoviště 17. stíhacího leteckého pluku
01.10.1958-31.08.1961 Velitelské stanoviště 5. stíhacího leteckého pluku

Ručně vyplněné položky:
01.10.1958-31.08.1961
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ústřední vojenský archiv Praha
URL : https://www.valka.cz/Velitelske-stanoviste-3-stihaci-letecke-divize-1958-1961-t163780#496288Verze : 0