Main Menu
User Menu

Velitelské stanoviště 3. stíhací letecké divize [1954-1958]

Command Post of 3rd Fighter Air Division

     
Název:
Name:
Velitelské stanoviště 3. stíhací letecké divize
Originální název:
Original Name:
Divizní velitelské stanoviště 3. stíhací letecké divize
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1954
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelské stanoviště 3. letecké stíhací divize
Datum zániku:
Disbanded:
30.09.1958
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1954-30.09.1958 3. stíhací letecká divize


OPERAČNĚ:
01.11.1954-01.03.1955 Ústřední velitelské stanoviště
01.04.1955-31.12.1956 Velitelské stanoviště letectva
01.01.1957-30.09.1958 Ústřední velitelské stanoviště letectva a protivzdušné obrany státu
Dislokace:
Deployed:
01.11.1954-30.09.1958 Dobřany, letiště /

Velitel:
Commander:
01.11.1954-DD.MM.RRRR Trenčianský, Imrich ((Nadporučík)
01.MM.RRRR-24.09.1956 Trenčianský, Imrich (Kapitán)
25.09.1956-DD.MM.RRRR Zolvík, Miroslav (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1954-01.11.1955 Radiotechnická stanice Nová Hospoda
01.11.1954-DD.MM.1958 Velitelské stanoviště 5. stíhacího leteckého pluku
01.11.1954-01.10.1958 Velitelské stanoviště 8. stíhacího leteckého pluku
DD.MM.1954-31.10.1955 Radiotechnická stanice Radonice

Ručně vyplněné položky:
01.11.1955-30.09.1958 3. radiotechnická rota
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ústřední vojenský archiv Praha
URL : https://www.valka.cz/Velitelske-stanoviste-3-stihaci-letecke-divize-1954-1958-t163779#496287Verze : 1