Main Menu
User Menu

Velitelské stanoviště 3. stíhacího leteckého pluku [1954-1964]

Command Post of 3rd Fighters Air Regiment

     
Název:
Name:
Velitelské stanoviště 3. stíhacího leteckého pluku
Originální název:
Original Name:
Velitelské stanoviště 3. stíhacího leteckého pluku
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1954
Předchůdce:
Predecessor:
?
Datum zániku:
Disbanded:
31.08.1964
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1954-31.08.1964 3. stíhací letecký pluk


OPERAČNĚ:
01.11.1954-30.09.1958 Velitelské stanoviště 22. stíhací letecké divize
01.10.1958-31.08.1961 Velitelské stanoviště 22. stíhací letecké divize
01.09.1961-31.08.1964 Velitelské stanoviště 2. sboru protivzdušné obrany státu
Dislokace:
Deployed:
01.11.1954-31.08.1961 Brno, letiště /
01.09.1961-31.08.1964 Sokolnice, radiolokační stanoviště /

Velitel:
Commander:
DD.11.1954-31.08.1964 ?, ( )
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
?L.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha
URL : https://www.valka.cz/Velitelske-stanoviste-3-stihaciho-leteckeho-pluku-1954-1964-t163770#496263Verze : 0