Main Menu
User Menu

Le Bourget, Předsunutá přistávací plocha A-54

Advanced Landing Ground A-54 Le Bourget / ALG A-54

     
Název:
Name:
Předsunutá přistávací plocha A-54
Originální název:
Original Name:
Advanced Landing Ground A-54
Další názvy:
Other Names:
DD.07.1940-DD.08.1944 Fliegerhorst Le Bourget
DD.MM.1944-DD.MM.1946 US Army Air Force Station 385
Obec:
Municipality:
Le Bourget
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°58'10.00"N 02°26'29.00"E
Vznik:
Established:
29.08.1944
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
20.06.1940-11.07.1940
7. letka Bombardovací eskadry 54
7th Squadron of the 54th Bomber Wing
20.06.1940-11.07.1940
8. letka Bombardovací eskadry 54
8th Squadron of the 54th Bomber Wing
20.06.1940-11.07.1940
9. letka Bombardovací eskadry 54
9th Squadron of the 54th Bomber Wing
20.06.1940-11.07.1940
III. skupina Bombardovací eskadry 54
3rd Group of the 54th Bomber Wing
20.06.1940-11.07.1940
Štáb III. skupiny Bombardovací eskadry 54
Staff of the 3rd Group of 54th Bomber Wing
21.06.1940-22.06.1940
Stíhací eskadra 54
54th Fighter Wing
DD.07.1940-DD.10.1942
Velitelství letecké základny E 16/XII
Air Base Headquarters E 16/XII
03.03.1941-20.07.1941
7. letka Bombardovací eskadry 26
7th Squadron of the 26th Bomber Wing
03.03.1941-20.07.1941
8. letka Bombardovací eskadry 26
8th Squadron of the 26th Bomber Wing
03.03.1941-20.07.1941
9. letka Bombardovací eskadry 26
9th Squadron of the 26th Bomber Wing
03.03.1941-20.07.1941
III. skupina Bombardovací eskadry 26
3rd Group of the 26th Bomber Wing
03.03.1941-20.07.1941
Štáb III.skupiny Bombardovací eskadry 26
Staff of the 3rd Group of 26th Bomber Wing
DD.03.1941-DD.MM.RRRR
2. letka (dálková) Průzkumné skupiny Hlavního velitele letectva
2nd Squadron (Long Range) of the Reconnaissance Group of the High Commander of the Air Force
18.06.1942-10.07.1942
10. (stíhací-bombardovací) letka Stíhací eskadry 26
10th (Fighter-Bomber) Squadron of the 26th Fighter Wing
DD.03.1943-DD.05.1943
1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 700
1st Squadron of the 700th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1943-DD.05.1943
2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 700
2nd Squadron of the 700th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1943-DD.05.1943
3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 700
3rd Squadron of the 700th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1943-DD.05.1943
4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 700
4th Squadron of the 700th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1943-DD.05.1943
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 700
700th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1943-DD.05.1943
Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 700
Staff of the 700th Special Purpose Bomber Group
DD.05.1943-DD.06.1944
13. letka Transportní eskadry 4
13th Squadron of the 4th Transport Wing
DD.05.1943-DD.06.1944
14. letka Transportní eskadry 4
14th Squadron of the 4th Transport Wing
DD.05.1943-DD.06.1944
15. letka Transportní eskadry 4
15th Squadron of the 4th Transport Wing
DD.05.1943-DD.06.1944
16. letka Transportní eskadry 4
16th Squadron of the 4th Transport Wing
DD.05.1943-DD.06.1943
IV. skupina Transportní eskadry 4
4th Group of the 4th Transport Wing
DD.05.1943-DD.06.1944
Štáb IV. skupiny Transportní eskadry 4
Staff of the 4th Group of the 4th Transport Wing
17.08.1944-DD.08.1944
II. skupina Bombardovací eskadry 53
2nd Group of the 53rd Bomber Wing


DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zánik:
Cancelled:
01.05.1946
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Johnson, David C. (1988), U.S. Army Air Forces Continental Airfields (ETO), D-Day to V-E Day; Research Division, USAF Historical Research Center, Maxwell AFB, Alabama
URL : https://www.valka.cz/Le-Bourget-Predsunuta-pristavaci-plocha-A-54-t163728#496200Verze : 0
MOD