Main Menu
User Menu

Černík

okr. Nové Zámky

     
Název:
Name:
Černík
Originální název:
Original Name:
Černík
Další názvy:
Other Names:
Cernic (1156), Chornok utraque (1428), Felsewchornok (1439), Alsochornik (1444), Cschornok (1786), Čornok (1920), Černík (1945); maďarsky Csornok, Czornok
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Nové Zámky
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°09'24.70"N 18°13'16.96"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1159
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol rímskokatolícky, neobarokový z roku 1864, prestavaný v roku 1946
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Rodisko:
- genmjr. Bolcha, Štefan
- čat. Martiš, Cyril – poľný letec čs. letectva a Slovenských Vzdušných zbraní (Letka 49)
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Po Viedenskej arbitráži bola obec v roku 1938 – 1945 pripojená k Maďarsku. Zaniknutá obec v okolí – Malý Černík (1221).
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.obeccernik.sk
URL : https://www.valka.cz/Cernik-t163661#496089Verze : 0
MOD