Main Menu
User Menu

Joigny, Předsunutá přistávací plocha A-52 [1944-1944]

Advanced Landing Ground A-52 / ALG A-52

     
Název:
Name:
Předsunutá přistávací plocha A-52
Originální název:
Original Name:
Advanced Landing Ground A-52
Další názvy:
Other Names:
DD.06.1940-DD.08.1944 Einsatzhafen Étampes-Mondésir
DD.08.1944-DD.09.1944 Etampes-Mondesir Airfield
Obec:
Municipality:
Joigny
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°02'06.00"N 03°25'12.00"E
Vznik:
Established:
30.08.1944 novovybudované (?)
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:

Zánik:
Cancelled:
25.09.1944 opustené
Poznámka:
Note:
Transportní letiště
Zdroje:
Sources:
Johnson, David C. (1988), U.S. Army Air Forces Continental Airfields (ETO), D-Day to V-E Day; Research Division, USAF Historical Research Center, Maxwell AFB, Alabama
https://www.ww2.dk/lwairfields.html
URL : https://www.valka.cz/Joigny-Predsunuta-pristavaci-plocha-A-52-1944-1944-t163404#495628Verze : 1
MOD