Main Menu
User Menu

Velitelské stanoviště 7. armády protivzdušné obrany státu [1961-1967]

Command Post of 7th State Air Defence Army

     
Název:
Name:
Velitelské stanoviště 7. armády protivzdušné obrany státu
Originální název:
Original Name:
Velitelské stanoviště 7. armády protivzdušné obrany státu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1961
Předchůdce:
Predecessor:
Ústřední velitelské stanoviště 7. armády protivzdušné obrany státu a letectva
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1967
Nástupce:
Successor:
Ústřední velitelské stanoviště protivzdušné obrany státu
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1961-01.04.1967 7. armáda protivzdušné obrany státu
Dislokace:
Deployed:
01.09.1961-DD.MM.1962 Praha, Kasárny Jana Žižky z Trocnova /
DD.MM.1962-01.04.1967 Praha, kryt K-16 /

Velitel:
Commander:
01.09.1961-01.04.1967 Válek, Bořivoj (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1961-31.03.1967 Velitelské stanoviště 2. sboru protivzdušné obrany státu
01.09.1961-31.03.1967 Velitelské stanoviště 3. sboru PVOS

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 00000 (7. armáda protivzdušné obrany státu)
URL : https://www.valka.cz/Velitelske-stanoviste-7-armady-protivzdusne-obrany-statu-1961-1967-t163242#495348Verze : 0