Main Menu
User Menu

Naváděcí stanoviště NS-5 [1978-1992]

Ground Control Intercept (GCI-5)

     
Název:
Name:
Naváděcí stanoviště NS-5
Originální název:
Original Name:
Naváděcí stanoviště NS-5
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1978
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1992
Nástupce:
Successor:
Naváděcí stanoviště NS-5 Drnov
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1978-01.05.1991 3. Velitelské stanoviště 3. divize protivzdušné obrany státu
01.05.1991-31.12.1992 3. Velitelské stanoviště 3. divize protivzdušné obrany
Dislokace:
Deployed:
01.09.1978-DD.MM.1980 Lažany, radiolokační stanoviště /
DD.MM.1980-30.04.1985 Praha-Vidoule, velitelské stanoviště /
01.05.1985-31.12.1992 Slaný-Drnov, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.09.1978-11.12.1981 Kuzma, Antonín, (major)
12.12.1981-17.09.1987 Krokus, Jozef,(nadporučík)
18.09.1987-29.01.1989 Bajczi, Vojtěch, (podplukovník)
30.01.1989-31.12.1992 Střižík, Ivo (major)
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR R-824
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR R-831
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha
"Bez nich by nepřistáli" (Svět křídel Cheb - 2013)
URL : https://www.valka.cz/Navadeci-stanoviste-NS-5-1978-1992-t163063#494879Verze : 1