Main Menu
User Menu

22. základna vrtulníkového letectva [2013- ]

22nd Helicopter Air Force Base

     
Název:
Name:
22. základna vrtulníkového letectva
Originální název:
Original Name:
22. základna vrtulníkového letectva
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.2013
Předchůdce:
Predecessor:
22. základna letectva / 23. základna vrtulníkového letectva
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.2013-DD.MM.RRRR Velitelství vzdušných sil
Dislokace:
Deployed:
01.12.2013-DD.MM.RRRR Náměšť nad Oslavou, letiště
Velitel:
Commander:
01.12.2013-30.12.2014 Vávra, Jiří (Plukovník)
01.11.2014-19.05.2016 Svoboda, Miroslav (Plukovník)
20.05.2016-31.10.2018 Čepelka, Petr (Plukovník)
01.11.2018-30.06.2019 (pověřen/acting) Svoboda, Miroslav (Plukovník)
01.07.2019-DD.MM.RRRR Straka, Rudolf (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Matýzka, Alois (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.12.2013-DD.MM.RRRR 22. křídlo
01.12.2013-DD.MM.RRRR 224. letka zabezpečení velení
01.12.2013-DD.MM.RRRR 225. letka bojového zabezpečení
01.12.2013-DD.MM.RRRR 226. letka logistické podpory

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
01.12.2013-DD.MM.RRRR Biskajská
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Ročenka 2013, Vzdušné síly AČR, Speciál L+K ISSN 0024-156
www.acr.army.cz
URL : https://www.valka.cz/22-zakladna-vrtulnikoveho-letectva-2013-t162802#494021Verze : 0
MOD