Main Menu
User Menu

Pohronský Ruskov

okr. Levice

     
Název:
Name:
Pohronský Ruskov
Originální název:
Original Name:
Pohronský Ruskov
Další názvy:
Other Names:
Wruz (1269), Wrucz (1327), Malá Oroska (188), Oroska (1920), Pohronský Ruskov (1948); maďarsky Oroszka


Čuda (1437)
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Levice
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
47°58'19.27"N 18°39'08.83"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1249
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Pamätník padlým v 2. svetovej vojne
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Po Viedenskej arbitráži bola obec v rokoch 1938-1945 pripojená ku Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.pohronskyruskov.sk
URL : https://www.valka.cz/Pohronsky-Ruskov-t162753#493925Verze : 0
MOD