Main Menu
User Menu

145. (francouzské) polní letiště RAF [1944-1944]

No. 145 (French) Airfield RAF

     
Název:
Name:
145. (francouzské) polní letiště RAF
Originální název:
Original Name:
No. 145 (French) Airfield Headquarters
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.05.1944
Nástupce:
Successor:
145. (francouzské) křídlo RAF
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1944-20.04.1944 23. křídlo RAF
20.04.1944-12.05.1944 19. křídlo RAF
Dislokace:
Deployed:
01.02.1944-DD.MM.1944 Perranporth, stanice RAF Perranporth
DD.MM.1944-12.05.1944 Chichester, stanice RAF Merston
Velitel:
Commander:
DD.MM.1944-DD.04.1944 Malfroy, C. E (Wing Commander)
DD.05.1944-12.05.1944 Deere, A. C. (Wing Commander)
DD.MM.1944-DD.04.1944 Marples, R. * (Wing Commander)
DD.04.1944-12.05.1944 Crawford-Compton, W. V. * (Wing Commander)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.1944-12.05.1944 329. peruť RAF
DD.MM.1944-12.05.1944 340. peruť RAF
DD.MM.1944-12.05.1944 341. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.1944-12.05.1944 329. peruť RAF
DD.MM.1944-12.05.1944 340. peruť RAF
DD.MM.1944-12.05.1944 341. peruť RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
* operační velitel


Podřízené jednotky byly v tomto období několikrát poslány do Británie na různé zdokonalovací kurzy (hlavně ve střelbě a bombardování) a nebyly v té době ve stavu křídla.
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
URL : https://www.valka.cz/145-francouzske-polni-letiste-RAF-1944-1944-t162560#493439Verze : 0
MOD