Main Menu
User Menu

Kozárovce

okr. Levice

     
Název:
Name:
Kozárovce
Originální název:
Original Name:
Kozárovce
Další názvy:
Other Names:
villa Kouachi (1075),. (1209) villa Coach, (1333, 1335, 1338, 1352) villa Kouachy, (1406) Kouachy
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Levice
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°18'58.20"N 18°31'21.96"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1075
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímskokatolícky barokový z r. 1718, klasicisticky upravený v r. 1790, rozšírený v r. 1922
- Kaplnka na cintoríne baroková z 18. storočia, upravená klasicisticky v 19. storočí
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.kozarovce.sk
URL CZ: https://www.valka.cz/Kozarovce-t162462#493275Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/okr-Levice-t162462#493275Version : 0
MOD