Main Menu
User Menu

135. polní letiště RAF [1943-1944]

No. 135 Airfield RAF

     
Název:
Name:
135. polní letiště RAF
Originální název:
Original Name:
No. 135 Airfield Headquarters
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.11.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.05.1944
Nástupce:
Successor:
135. křídlo RAF
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.11.1944-01.03.1944 20. křídlo RAF
01.03.1944-20.04.1944 23. křídlo RAF
20.04.1944-12.05.1944 18. křídlo RAF
Dislokace:
Deployed:
15.11.1943-11.04.1944 Hornchurch, stanice RAF Hornchurch
11.04.1944-12.05.1944 Selsey, stanice RAF Selsey

Velitel:
Commander:
DD.11.1943-12.05.1944 Linney, A. S. (Wing Commander)
DD.11.1943-DD.12.1943 Crawford-Compton, W. V. * (Wing Commander)
DD.12.1943-12.05.1944 Simpson, P. J. * (Wing Commander)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.11.1943-17.01.1944 129. peruť RAF
15.11.1943-30.12.1943 222. peruť RAF
15.11.1943-22.02.1944 66. peruť RAF
30.12.1943-11.03.1944 350. peruť RAF
17.01.1944-09.03.1944 504. peruť RAF
10.03.1944-12.05.1944 222. peruť RAF
11.03.1944-06.04.1944 349. peruť RAF
11.03.1944-12.05.1944 485. peruť RNZAF
11.04.1944-12.05.1944 349. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
15.11.1943-22.02.1944 66. peruť RAF
15.11.1943-17.01.1944 129. peruť RAF
15.11.1943-30.12.1943 222. peruť RAF
30.12.1943-11.03.1944 350. peruť RAF
17.01.1944-09.03.1944 504. peruť RAF
10.03.1944-12.05.1944 222. peruť RAF
11.03.1944-12.05.1944 485. peruť RAF
11.03.1944-12.05.1944 349. peruť RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
* operační velitel


Podřízené jednotky byly v tomto období několikrát poslány do Británie na různé zdokonalovací kurzy (hlavně ve střelbě a bombardování) a nebyly v té době ve stavu křídla.
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
URL : https://www.valka.cz/135-polni-letiste-RAF-1943-1944-t162453#493256Verze : 0
MOD