Main Menu
User Menu

23. křídlo RAF [1944-1944]

No. 23 Wing RAF

     
Název:
Name:
23. křídlo RAF
Originální název:
Original Name:
No. 23 (Fighter) Wing RAF
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.01.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.04.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.01.1944-20.04.1944 84. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
20.01.1944-20.04.1944 Tangmere, letecká základna RAF

Velitel:
Commander:
20.01.1944-20.04.1944 Rosier, Frederick Ernest (Group Captain)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
31.01.1944-20.04.1944 146. polní letiště RAF
01.02.1944-20.04.1944 145. (francouzské) polní letiště RAF
01.03.1944-20.04.1944 135. polní letiště RAF

Ručně vyplněné položky:
20.01.1944-20.04.1944 145. polní letiště RAF
20.01.1944-20.04.1944 146. polní letiště RAF
01.03.1944-20.04.1944 135. polní letiště RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
https://www.rafweb.org/Wings1.htm
URL : https://www.valka.cz/23-kridlo-RAF-1944-1944-t162097#492563Verze : 0
MOD