Main Menu
User Menu

21. křídlo RAF [1944-1944]

No. 21 Wing RAF

     
Název:
Name:
21. křídlo RAF
Originální název:
Original Name:
No. 21 (Base Defence) Wing RAF
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Datum zániku:
Disbanded:
12.05.1944
Nástupce:
Successor:
21. sektor RAF
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1944-12.05.1944 85. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
01.01.1944-DD.MM.1944 Church Fenton, letecká základna RAF

Velitel:
Commander:
01.01.1944-12.05.1944 Moseby, William George (Group Captain)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1944-DD.MM.1944 141. polní letiště RAF
07.01.1944-12.05.1944 142. polní letiště RAF

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.1944-12.05.1944 141. polní letiště RAF
DD.MM.1944-12.05.1944 142. polní letiště RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
https://www.rafweb.org/Wings1.htm
URL CZ: https://www.valka.cz/21-kridlo-RAF-1944-1944-t162090#492553Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/No-21-Wing-RAF-t162090#492553Version : 0
MOD