Main Menu
User Menu

20. křídlo RAF [1943-1944]

No. 20 Wing RAF

     
Název:
Name:
20. křídlo RAF
Originální název:
Original Name:
No. 20 (Fighter) Wing RAF
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.11.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.05.1944
Nástupce:
Successor:
20. sektor RAF
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.11.1943-12.05.1944 84. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
DD.11.1943-09.04.1944 Hornchurch, letecká základna RAF
09.04.1944-12.05.1944 Thorney Island, letecká základna RAF

Velitel:
Commander:
DD.11.1943-DD.02.1944 Beamish, Charles Eric St.John (Group Captain)
DD.03.1944-12.05.1944 Gillam, Denys Edgar (Group Captain)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
22.11.1943-12.05.1944 136. polní letiště RAF
10.03.1944-12.05.1944 123. polní letiště RAF
20.04.1944-12.05.1944 146. polní letiště RAF
15.11.1944-01.03.1944 135. polní letiště RAF

Ručně vyplněné položky:
DD.11.1943-01.03.1944 135. polní letiště RAF
DD.11.1943-12.05.1944 136. polní letiště RAF
10.03.1944-12.05.1944 123. polní letiště RAF
20.04.1944-12.05.1944 146. polní letiště RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
https://www.rafweb.org/Wings1.htm
URL : https://www.valka.cz/20-kridlo-RAF-1943-1944-t162054#492507Verze : 0
MOD