Main Menu
User Menu

1. obrněná brigáda [1940-1942]

1st Armored Brigade

     
Název:
Name:
1. obrněná brigáda
Originální název:
Original Name:
1st Armored Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.07.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1942
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.07.1940-01.01.1942 1. obrněná divize
Dislokace:
Deployed:
15.07.1940-01.09.1941 Fort Knox, Fort Knox
01.09.1941-30.10.1941 Leesville, Camp Polk
30.10.1941-01.01.1942 Columbia, Fort Jackson

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.07.1940-01.01.1942 1. obrněný pluk (lehký)
15.07.1940-01.01.1942 13. obrněný pluk (lehký)
31.07.1940-01.01.1942 69. obrněný pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Stanton, Shelby L.: World War II Order of Battle: An Encyclopedic Reference to U.S. Army Ground Forces from Battalion through Division, 1939-1946
URL : https://www.valka.cz/1-obrnena-brigada-1940-1942-t161918#492197Verze : 0
MOD