Main Menu
User Menu

140. polní letiště RAF [1943-1944]

No. 140 Airfield RAF

     
Název:
Name:
140. polní letiště RAF
Originální název:
Original Name:
No. 140 Airfield Headquarters
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.05.1944
Nástupce:
Successor:
140. křídlo RAF
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1943-12.05.1944 2. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
15.10.1943-26.12.1943 Sculthorpe, RAF Sculthorpe
26.12.1943-17.04.1944 Hunsdon, letecká základna RAF
17.04.1944-12.05.1944 Gravesend, letecká základna RAF

Velitel:
Commander:
15.10.1943-18.02.1944 Pickard, Percy Charles (Group Captain)
DD.02.1944-12.05.1944 Wykeham-Barnes, Peter Guy (Group Captain)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.10.1943-12.05.1944 21. peruť RAF
15.10.1943-12.05.1944 464. peruť RAAF
15.10.1943-12.05.1944 487. peruť RNZAF

Ručně vyplněné položky:
15.10.1943-12.05.1944 21. peruť RAF
15.10.1943-12.05.1944 464. peruť RAF
15.10.1943-12.05.1944 487. peruť RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Shores, C. - Thomas, C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006
https://www.rafweb.org/Wings3.htm
https://www.rafweb.org/Wing%20Leaders-2TAF.htm#140
URL CZ: https://www.valka.cz/140-polni-letiste-RAF-1943-1944-t161911#492150Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/No-140-Airfield-RAF-t161911#492150Version : 0
MOD