Main Menu
User Menu

139. polní letiště RAF [1943-1944]

No. 139 Airfield RAF

     
Název:
Name:
139. polní letiště RAF
Originální název:
Original Name:
No. 139 Airfield Headquarters
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.05.1944
Nástupce:
Successor:
139. křídlo RAF
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1943-12.05.1944 2. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
01.11.1943-12.05.1944 Dunsfold, Royal Air Force Station Dunsfold

Velitel:
Commander:
01.11.1943-DD.11.1943 Burden, H. J. (Wing Commander)
DD.11.1943-DD.11.1943 Cannon, Leslie William (Group Captain)
DD.11.1943-12.05.1944 Dunlap, C. R. (Group Captain)
DD.02.1945-12.05.1944 Mitchell, A. D. (Wing Commander)*
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.11.1943-12.05.1944 180. peruť RAF
DD.11.1943-12.05.1944 98. peruť RAF
18.02.1944-12.05.1944 320. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
* - operační velitel
Zdroje:
Sources:
Shores, C. - Thomas, C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006
https://www.rafweb.org/Wings3.htm
https://www.rafweb.org/Wing%20Leaders-2TAF.htm#139
URL : https://www.valka.cz/139-polni-letiste-RAF-1943-1944-t161909#492142Verze : 1
MOD