Main Menu
User Menu

137. polní letiště RAF [1943-1944]

No. 137 Airfield RAF

     
Název:
Name:
137. polní letiště RAF
Originální název:
Original Name:
No. 137 Airfield Headquarters
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.11.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.05.1944
Nástupce:
Successor:
137. křídlo RAF
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.11.1943-12.05.1944 2. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
15.11.1943-12.05.1944 Hartford Bridge, letecká základna RAF

Velitel:
Commander:
DD.11.1943-12.05.1944 MacDonald, W. L. M. (Group Captain)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.11.1943-03.02.1944 107. peruť RAF
DD.11.1943-12.05.1944 342. peruť RAF
DD.11.1943-12.05.1944 88. peruť RAF
13.02.1944-12.05.1944 226. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
DD.11.1943-12.05.1944 88. peruť RAF
DD.11.1943-03.02.1944 107. peruť RAF
DD.11.1943-12.05.1944 342. peruť RAF
13.02.1944-12.05.1944 226. peruť RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
https://www.rafweb.org/Wings3.htm
URL : https://www.valka.cz/137-polni-letiste-RAF-1943-1944-t161867#492015Verze : 0
MOD