Main Menu
User Menu

Pěší pluk 3 [1935-1942]

3rd Infantry Regiment / Infanterie-Regiment 3

     
Název:
Name:
Pěší pluk 3
Originální název:
Original Name:
Infanterie-Regiment 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Pěší pluk Deutsch Eylau
Datum zániku:
Disbanded:
15.10.1942
Nástupce:
Successor:
Granátnický pluk 3
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-15.10.1942 21. pěší divize
Dislokace:
Deployed:
01.05.1935-15.10.1942 Deutsch Eylau, ? /

Velitel:
Commander:
15.10.1935-30.09.1937 Kortzfleisch, Joachim von (Generalmajor)
01.11.1939-13.05.1940 Hube, Hans-Valentin (Oberst)
14.05.1940-05.10.1940 Schulzen, Gustav (Oberst)
05.10.1940-13.01.1942 Becker, Franz (Oberst)
13.01.1942-04.08.1942 Hermann, Alfred (Oberst)
04.08.1942-DD.08.1942 Enkbrecht, Herbert (Hauptmann)
DD.08.1942-15.10.1942 Ziegler, Eugen-Karl (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Pesi-pluk-3-1935-1942-t161580#491406Verze : 0
MOD