Main Menu
User Menu

517. velitelská peruť [1921-1933]

517th Headquarters Squadron

     
Název:
Name:
517. velitelská peruť
Originální název:
Original Name:
517th Headquarters Squadron
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.09.1933
Nástupce:
Successor:
Velitelství a velitelská peruť, 517. letecký sklad
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1921-DD.03.1922 Hlavní velitelství aktivních záloh
DD.03.1922-03.03.1928 Hlavní velitelství letecké služby
03.03.1928-DD.MM.1929 Hlavní velitelství letectva
Dislokace:
Deployed:
DD.05.1922-30.09.1933 Garden City, Mitchel Field

Velitel:
Commander:
DD.05.1922-12.06.1923 Wehle, Paul G. (First Lieutenant)
13.06.1923-05.06.1928 Ward, Thomas F. (Captain)
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Poznámka:
Note:
15.10.1921-DD.05.1922 reálne neexistujúca
06.06.1928-30.09.1933 neaktívna
Zdroje:
Sources:
C lay, Steven E.: US Army Order of Battle 1919-1941 Volume 3; Combat Studies Institute Pres
URL : https://www.valka.cz/517-velitelska-perut-1921-1933-t161375#490764Verze : 0
MOD