Main Menu
User Menu

5. protiletadlový oddíl [1961-1969]

5th Anti-Aircraft Division

     
Název:
Name:
5. protiletadlový oddíl
Originální název:
Original Name:
5. protiletadlový oddíl
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1961
Předchůdce:
Predecessor:
5. protiletadlový dělostřelecký pluk
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1969
Nástupce:
Successor:
5. protiletadlový pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1961-01.09.1969 1. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
01.09.1961-01.09.1969 Slaný, ? /

Velitel:
Commander:
01.09.1961-DD.MM.1962 Šanoba, Jan (Major)
DD.MM.1962-DD.MM.RRRR Gregora, Vojtěch (Major)
DD.MM.1967-21.07.1967 Gregora, Vojtěch (Podplukovník)
21.07.1967-03.09.1968 Wágner, Karel (Major)
03.09.1968-01.09.1969 Wágner, Karel (Podplukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
VÚ 2478
Zdroje:
Sources:
https://www.vojenstvi.cz
Kubánek, V.: Historie útvarů 1. tankové divize
URL : https://www.valka.cz/5-protiletadlovy-oddil-1961-1969-t160458#488835Verze : 0
MOD