Main Menu
User Menu

4. ženijní prapor [1955-1991]

4th Engineer Battalion

     
Název:
Name:
4. ženijní prapor
Originální název:
Original Name:
4. ženijní prapor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.05.1955
Předchůdce:
Predecessor:
2. ženijní prapor
Datum zániku:
Disbanded:
31.10.1991
Nástupce:
Successor:
2. ženijní prapor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.05.1955-30.09.1958 2. střelecká divize
01.10.1958-31.10.1991 2. motostřelecká divize
Dislokace:
Deployed:
09.05.1955-31.10.1991 Střelské Hoštice, ? /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
Čestný název: Karpatský
Zdroje:
Sources:
https://www.vojenstvi.cz/
URL : https://www.valka.cz/4-zenijni-prapor-1955-1991-t160391#488651Verze : 0
MOD
Sídlom práporu bol zámok v Střelských Hošticiach. Armáda ho využívala od roku 1949 a pôvodnému vlastníkovi - Podpornému spolku haléřovému založenom robotníkmi zo Škody Plzeň bol zámok vyvlastnený v roku 1956.


Zdroj:
https://www.strelskehostice.cz/obec-7/historie/
URL : https://www.valka.cz/4-zenijni-prapor-1955-1991-t160391#607368Verze : 2
MOD