Main Menu
User Menu

Vancl, František

     
Příjmení:
Surname:
Vancl
Jméno:
Given Name:
František
Jméno v originále:
Original Name:
František Vancl
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
plukovník in memoriam
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
19.02.1911 Košťálov, okr. Semily /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
07.07.1974 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel 312. československé stíhací perutě
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www.geocaching.com
https://www.army.cz/acr/raf/seznam/u_w.htm
URL : https://www.valka.cz/Vancl-Frantisek-t160329#488492Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Vancl
Jméno:
Given Name:
František
Jméno v originále:
Original Name:
František Vancl
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Vyšší průmyslová textilní škola
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-01.08.1936 Vojenská akademie
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
01.08.1936 poručík
DD.MM.RRRR nadporučík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR štábní kapitán
DD.MM.RRRR major
01.03.1946 podplukovník
DD.MM.199? plukovník in memorial
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1943-15.05.1944 Velitel : 312. peruť RAF
28.10.1945-22.01.1946 Velitel : Letecký pluk 2
22.01.1946-30.04.1947 Velitel : Letecký pluk 12
16.03.1948-22.03.1948 Velitel : Letecký pluk 7

Ručně vyplněné položky:
01.08.1936-DD.MM.RRRR Letecký pluk 1
16.04.1938-DD.MM.RRRR Četnická letecká hlídka Plzeň - velitel
20.01.1940-09.07.1940 Stíhací skupina I/7
19.09.1941-24.02.1942 313. peruť RAF
13.03.1942-24.05.1942 313. peruť RAF
27.04.1942-21.05.1942 313. peruť RAF - velitel letky A
24.05.1942-31.07.1942 129. peruť RAF - velitel letky A
31.07.1942-31.08.1942 111. peruť RAF - velitel letky A
31.08.1942-15.01.1943 611. peruť RAF - velitel letky B
DD.01.1943-DD.MM.1943 Inspektorát československého letectva - stáž na severoafrickém bojišti
01.11.1943-15.05.1944 312. peruť RAF - velitel
DD.05.1944-DD.MM.RRRR Inspektorát československého letectva - styčný důstojník při 11. skupině RAF
DD.03.1945-DD.MM.1945 1. kurs létání s novou a kořistní technikou u Výzkumného stíhacího střediska v Tangmere
28.10.1945-22.01.1946 Letecký pluk 2 - velitel
22.01.1946-30.04.1947 Letecký pluk 12 - velitel
30.04.1947-31.07.1947 Velitelství letectva 1. oblasti
31.07.1947-DD.MM.1948 1. letecký sbor
16.03.1948-22.03.1948 Letecký pluk 7 - velitel
DD.MM.194?-DD.MM.RRRR služba v RAF
Vyznamenání:
Awards:

22.11.1942

Záslužný letecký kříž
Distinguished Flying Cross
-

DD.MM.RRRR

Válečný kříž 1939-1945
Cross of War
Croix de Guerre
-

DD.MM.RRRR

Československý válečný kříž 1939
Czechoslovak War Cross 1939
5x

Poznámka:
Note:
číslo v RAF - 87628
hodnost v RAF - Squadron Leader

DD.MM.1939 - odchod do exilu
DD.MM.1948 - odchod do exilu
Zdroje:
Sources:
Irra, Miroslav: Československé vojenské letectva 1945-1950. Sv. 1. Organizační vývoj a personální výstavba. Cheb, Svět křídel 2006.
Marek, Jindřich: Vzdušní donkichoti. Četnické letecké hlídky 1935-1939. Cheb, Svět křídel 2001.
www.geocaching.com
https://www.army.cz/acr/raf/seznam/u_w.htm
URL : https://www.valka.cz/Vancl-Frantisek-t160329#488499Verze : 1
MOD