Main Menu
User Menu

Pitelová

okr. Žiar nad Hronom

     
Název:
Name:
Pitelová
Originální název:
Original Name:
Pitelová
Další názvy:
Other Names:
(1264) Kiszelw-Pecheny, (1773) Pitelowa; maďarsky Pityelova, Kiszelfalu
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Žiar nad Hronom
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°36'06.3"N 18°55'37.63"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1264
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímsko-katolícky, pôvodne kaplnka z roku 1778 v barokovom slohu; na kostol bola prestavaná v roku 1857; oltár v barokovom slohu, v roku 1779 bol prenesený z kapitulného kostola v Banskej Bystrici,
- Pomník padlému neznámemu vojakovi v SNP
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:

Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
www.pitelova.eu
URL : https://www.valka.cz/Pitelova-t160196#488184Verze : 0
MOD