Main Menu
User Menu

Okada, Džúiči

Juichi Okada 岡田重一 / おかだ・じゅういち

     
Příjmení:
Surname:
Okada
Jméno:
Given Name:
Džúiči
Jméno v originále:
Original Name:
岡田重一 / おかだ・じゅういち
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.MM.1898 ?, prefektura Kóči
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.1982 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
zástupca náčelníka štábu Čínskej expedičnej armády
zástupca náčelníka štábu Severočínskej oblastnej armády
velitel 78. pešieho pluku
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www45160u.sakura.ne.jp;
www.generals.dk
URL CZ: https://www.valka.cz/Okada-Dzuici-t160161#488103Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Juichi-Okada-23713-30000-37325-19968-12362-12363-12384-12539-12376-12421-12358-12356-12385-t160161#488103Version : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Okada
Jméno:
Given Name:
Džúiči
Jméno v originále:
Original Name:
岡田重一 / おかだ・じゅういち
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-28.05.1919 vojenská akadémia
24.12.1926-29.11.1929 armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1919 podporučík
01.08.1939 plukovník
02.08.1943 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
09.03.1939-12.10.1939 Velitel : General Affairs Section General Affairs Bureau of the Imperial Army General Staff Office
12.10.1939-28.09.1940 Velitel : 2. sekce (operace a válečné plány) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
28.09.1940-15.10.1941 Velitel : 78. pěší pluk

Ručně vyplněné položky:
20.10.1937-01.03.1938 náčelník sekcie spravodajstava 10. armády
01.03.1938-09.03.1939 operačný dôstojník Kwantungskej armády
09.03.1939-12.10.1939 náčelník sekcie všeobecných záležitostí, kancelárie vśeobecných záležitostí, Generálneho štábu
12.10.1939-28.09.1940 náčelník 2. sekce (operace a válečné plány) 1. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
28.09.1940-15.10.1941 velitel 78. pešieho pluku
15.10.1941-28.07.1944 náčelník sekcie úloh, personálnej kancelárie, Ministerstva vojny
28.07.1944-01.02.1945 náčelník personálnej kancelárie, Ministerstva vojny
01.02.1945-07.04.1945 zástupca náčelníka štábu Severočínskej oblastnej armády
07.04.1945-DD.MM.RRRR zástupca náčelníka štábu, Čínskej expedičnej armády, Čína
DD.MM.1947-DD.MM.RRRR náčelník Koordinačnej kancelárie Západného armádneho okresu
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.RRRR

Řád Zlatého luňáka 4. třídy
Order of Golden Kite 4th Class
功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www45160u.sakura.ne.jp/DB/岡田重一
www.generals.dk
URL CZ: https://www.valka.cz/Okada-Dzuici-t160161#488111Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Juichi-Okada-23713-30000-37325-19968-12362-12363-12384-12539-12376-12421-12358-12356-12385-t160161#488111Version : 0
MOD