Main Menu
User Menu

Cerovo

okr. Krupina

     
Název:
Name:
Cerovo
Originální název:
Original Name:
Cerovo
Další názvy:
Other Names:
(1275) Chery, Cerowo (1773), maďarsky Cseri


Drienov Vrch - (1275) Drino
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Krupina
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°15'16.76"N 19°09'25.90"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1275
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol evanjelický z roku 1855 - 1859 (klasicizmus)
- Obraz oltárny od P. M. Bohúňa
- Náhrobníky na cintoríne pieskovcové s polkruhovým zakončením z 2. polovice 19. storočia
- Pamätná tabuľa S. Zocha
- Hrad Cerovo (Litava) - Nepatrné zvyšky hradu, ktorý sa prvýkrát spomína v roku 1276. Zničený bol zrejme v prvej polovici 14. storočia a nahradený blízkym hradom Čabraď
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Rodisko:
Samuel Zoch (1882-1928) – politik
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
https://cerovo.webnode.sk
https://www.crwflags.com/fotw/flags/sk-ka-ce.html
www.hrady.sk
URL : https://www.valka.cz/Cerovo-t159933#487595Verze : 0
MOD