Main Menu
User Menu

Vlkanová

okr. Banská Bystrica

     
Název:
Name:
Vlkanová
Originální název:
Original Name:
Vlkanová
Další názvy:
Other Names:
(1293) Welchena, (1511) Velkanowa, Wlkanowa (1786), Farkasfalwa (1880), Vlkanova Peťova (1920), Vlkanová (1927)
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Banská Bystrica
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°40'05.84"N 19°08'48.98"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
(1293) 1511
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kaštieľ postavený v 17.storočí v renesančnom slohu, 2-traktový, obdĺžnikový pôdorys
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Sublima (194R – 1950)
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1978 – 11/1990 bola Vlkanová súčasťou okresného mesta Banská Bystrica. S Vlkanovou sa v minulosti spojila samostatná obec Dolná Peťová – Nižná Wes Peťowa, Pethafalwa (1616).
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
www.vlkanova.sk
URL : https://www.valka.cz/Vlkanova-t159595#486841Verze : 0
MOD