Main Menu
User Menu

3. flotila [1941-1942]

3rd Fleet

第三艦隊

3. Flotila
stav k prosinci 1941


VAdm Ibo Takahashi
16. divize křižníků - VAdm Ibo Takahashi
CA – Ashigara
CL – Nagara, Kuma


12. divize letadlových lodí - RAdm S. Imamura
AV - Kamikawa Maru, Sanjo Maru, Sanuki Maru


17. minová divize - RAdm Masashi Kobajashi
CMN - Icukushima, Jaejama
ACM - Tacumija Maru


5. eskadra torpédoborců - RAdm Akisaburo Hara
CL – Katori
5. divize torpédoborců (Cdr K. Nomaguci): DD - Harukaze, Asakaze, Macukaze, Hatakaze
22. divize torpédoborců (Cdr S. Sugino): DD - Fumizuki, Minazuki, Nagacuki, Sacuki


6. eskadra ponorek - RAdm Ciaki Kono
9. divize ponorek (Cdr Keiju Endo): SS - I-123, I-124
13. divize ponorek (Cap Takeharu Mijazaki): SS -I-121, I-122
AS – Chogei


1. základnová síla - RAdm Kjudzi Kubo
21. minová divize (Cdr M. Kitamura): AM - W-7, W-8, W-9, W-10, W-11, W-12
1. divize dělových člunů (Cap N. Azukizawa): PG -Busho Maru, Keiko Maru, Kanko Maru, Mjoken Maru
1. protiponorková divize (LtCdr H. Okawara): PC - Ch-1, Ch-2, Ch-3
2. protiponorková divize (Cdr T. Nakamura): PC - Ch-13, Ch-14, Ch-15
51. protiponorková divize (Cdr N. Abe): PC - Kjo Maru, Kjo Maru13, Toko Maru #1
52. protiponorková divize (Cdr W. Kitano): PC - Shonan Maru #17, Takunan Maru #5, Fukuei Maru #15
CMN - Shirataka, Aotaka
PM - Ikushima Maru
AP - Hakusan Maru, Kimijima Maru, Mjoko Maru


2. základnová síla - RAdm Sueto Hirose
21. divize torpédovek (Cdr K. Wakita): PT - Cidori, Manazuru, Tomozuru, Hacukari
11. minová divize (Cdr W. Jamazumi): AM - W-13, W-14, W-15, W-16
30. minová divize (Cdr K. Kanaoka): AM - W-17, W-18, W-19, W-20
2. divize dělových člunů (Cap T. Itakura): PG -Kamicu Maru, Okujo Maru, Taiko Maru, Banjo Maru
3. divize dělových člunů (Cap R. Jamamoto): PG - Aso Maru, Kiso Maru, Nanpo Maru
21. protiponorková divize (Cdr H. Ota): PC - Ch-4, Ch-5, Ch-6, Ch-16, Ch-17, Ch-18
31. protiponorková divize (Cdr S. Sawamura): PC - Ch-10, Ch-11, Ch-12
53. protiponorková divize Cap F. Nishio): PC - Kjo Maru #2, Kjo Maru #11, Korei Maru
54. protiponorková divize (Cdr G. Hamada): PC - Shonan Maru #1, Shonan Maru #2, Nagara Maru
CMN – Wakataka
PM - Seian Maru, Sumanoura Maru
AF - Shinko Maru
AO - Komagawa Maru
AGP - Hakazaki Maru
AGS - Kjodo Maru


32. speciální základnová síla - RAdm N. Irifune
1. divize torpédovek (Cap H. Nishikawa): PT - P-1, P-2, P-32, P-33, P-34, P-35, P-36, P-37, P-38, P-39
CMC - Kamome, Tsubame
PM - Imizu Maru
AMC - Niciju Maru, Tacuhuru Maru


Zásobovací jednotky:
AR - Jamabiku Maru
AP - Senko Maru
AW - Koan Maru, Chozan Maru, Gorju Maru
AO - Hajatomo Maru, Genjo Maru
AOR - Kosei Maru
URL : https://www.valka.cz/3-flotila-1941-1942-t15482#57733Verze : 0
MOD