Main Menu
User Menu
Reklama

Pravidla pro psaní do sekce - LETOUNY

Prosíme uživatele, aby se při vkládání nových témat v sekci Letadla řídili níže uvedeným vzorem pro nadpis tématu (při vkládání je to kolonka Předmět), t.j. napsali na první místo název výrobce (popř. konstruktéra), na druhé místo identifikační zkratku pod kterou bylo letadlo zařazeno do výzbroje včetně doplnění verze pro kterou platí uváděné technické a taktické údaje, na třetím místě bojové jméno (pokud je k dispozici) s tím že přednost má oficiální dané jméno dané země jinak lze alternativně uvést příslušný kód Spojenců či NATO a na posledním místě místě, pouze v případě vkládání do podsekce Ostatní, kód příslušného státu dle ISO. Při vkládání do sekce Identifikace nahraďte neznámá data otazníky ???. Po doplnění nutných údajů modarátoři provedou přejmenování a přesun do příslušné sekce dle státu.


Při vkládání více verzí je nutné založit zároveň i přehledové fórum kde v názvu nebude uvedena žádná verze. Tyto budou rozepsány ve vlastním příspěvku s tím že verze dostupné na foru budou uvedeny formou aktivních odkazů. Příklad přehledového fora. Do přehledových for prosím nevkládejte obrázky a ani TTD jednotlivých verzí.


Naopak v samotném příspěvku (tedy do kolonky Tělo zprávy) napište na první řádek tučným písmem název výrobce a identifikační zkratku jako výše uvedené. Dále údaj o datovém zařazení (první vzlet prototypu, zavedení k bojovým jednotkám…) a poté další podrobnosti které jsou známy jako např.bojové jméno země + Kód NATO či Spojenců za WWII, technické parametry, doplňková výzbroj a výstroj, bojové nasazení, významné události za dobu existence…. atd.


Vkládání obrázků - pokud vkládáte obrázky s velkou datovou náročností zvažte variantu vložení obrázku do fotoalba a do vlastního příspěvku vložení odkazu


Příspěvky se specifikováním např. výzbroj pokud je specifikována v příslušném fóru, či jednotek ve kterých letadlo sloužilo v příslušných sekcích faktografické části fóra, vkládejte pokud možno formou aktivního odkazu (tzv. prolinkování) na příslušná faktografická fóra pokud jsou k dispozici. Odkaz na postup je uveden níže.


Není to samoúčelná buzerace, ale snaha o zpřehlednění fóra. Toto ocení hlavně (nejen) lidé s pomalejším připojením. V případě nejistoty se nebojte obrátit na moderátory.


Též prosíme:


Nevkládejte obrazový materiál chráněný autorskými právy. Vaše pozitivní snaha by mohla vyústit v negativní následky pro provozovatele serveru.


V příspěvcích se zdržte subjektivních hodnocení ve smyslu "nejlepší letadlo", vkládání neověřených dat, vlastních domněnek a vulgárních výrazů.


Zakládejte prázdná fóra ( jako např.: nějaké info ... ? ) pokud možno jen v případě, že to momentálně poslouží k prolinkování s jiným článkem a bude v dohledné době doplněno. Chcete-li se na něco zeptat ohledně nějaké podrobnosti k vyznamenáním, založte fórum v diskuzní části celého fóra (tedy ne v sekci ponorky, která je sekcí faktografickou - což lze rozeznat dle ikony na úvodní stránce) a do úvodního příspěvku vložte odkaz na již existující faktografické forum aby sloužilo jako podklad k diskuzi.


Než vložíte u nějakého letadla nějaká fakta, podívejte se, jestli už je nevložil někdo před Vámi.


Samozřejmě platí všechna pravidla platná pro celé fórum serveru valka.cz.


Nevhodné příspěvky budou smazány či upraveny, bez upozorňování přispěvatele na akt mazání těchto příspěvků - viz. pravidla pro faktografická fóra.


Návod jak prolinkovat svůj příspěvěk s jinými příspěvky (zejména ze sekcí Jednotky, Technika, Výzbroj, … ) naleznete zde. Není to povinné a dělat to tedy nemusíte, ale ušetříte tím práci moderátorům. Za případné prolinkování svých příspěvků předem děkujeme.


Děkujeme
URL : https://www.valka.cz/Pravidla-pro-psani-do-sekce-LETOUNY-t15219#56999Verze : 0
MOD
U každého příspěvku uveďte povinně zdroj, z kterého je čerpáno. Forma zápisu je uvedena zde.
URL : https://www.valka.cz/Pravidla-pro-psani-do-sekce-LETOUNY-t15219#183057Verze : 0
MOD
Dle dohody z Adminem , zakládám malý příruční slovník. Prosím uvádět jen výrazy nezbytně nutné k vyplnění tabulky TTD. Nebo k uvedení stručné charakteristiky letadla.Typ letadla -
akrobatické acrobatic
bitevní attack
bombardovací bomber
cvičné training
dopravní transport
experimentální experimental
kluzák glider
kurýrní liaison
nákladní cargo
noční night
pozorovací observation
průzkumné reconnaissance
sportovní sporting
stíhací fighter
vodní float-plane
výškové high-altitude
Vrtule -
dřevěná dvoulistá wooden two-blade
stavitelná kovová třílistá variable metal three-blade
Uspořádání křídel -
dvojplošník biplane
hornoplošník high-wing
středoplošník mid-wing
dolnoplošník low-wing
URL : https://www.valka.cz/Pravidla-pro-psani-do-sekce-LETOUNY-t15219#255875Verze : 0
Zatim to vloz prosim sem


https://www.valka.cz/index.php/f/56


a ja s moderatory teto sekce proberu, jak to nejlepe zalozit, tato ruzna nadnarodni konsorcia, aby nam to zapadalo do systemu i ostatnich sekci a cleneni. Vytvoreni kategorie je vetsinou hracka, ale promyslet to, to je boj Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Pravidla-pro-psani-do-sekce-LETOUNY-t15219#314278Verze : 0
MOD
Dav si dovolil jit pres moji helmu ! Pfft ! Very Happy Very Happy Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Pravidla-pro-psani-do-sekce-LETOUNY-t15219#314281Verze : 0
MOD
Ty už nějakou dobu helmu nemáš tak si nestěžuj Smile Very Happy Razz
URL : https://www.valka.cz/Pravidla-pro-psani-do-sekce-LETOUNY-t15219#314292Verze : 0