Main Menu
User Menu

Schindler's List (Schindlerův seznam)

Diskuse
SCHINDLERŮV SEZNAM (Schindler's List)


USA, 1993, 187 minut


Režie: Steven Spielberg


Hrají: Liam Neeson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes, Caroline Goodall, Embeth Davidtz, Jonathan Sagalle


Polský Krakov 1939. Židovská obec je vystavována stále se zvyšujícímu tlaku ze strany nacistů. Do této vřavy vstupuje Oskar Schindler, nacistický obchodník, který by rád získal od židovských předáků finance na vybudování továrny. Uzavírá dohodu s Izákem Sternem, který mu má jako účetní vést všechny finanční záležitosti. Ze strany židovských investorů není ale prozatím zájem. Březen 1941. Krakovská židovská komunita je přesunuta do ghetta, kde nemají peníze žádnou váhu. Několik židovských předáků se rozhodne investovat do Schindlerovy továrny na výrobu nádobí. Jako dělníci jsou najati židé (jsou levnější než Poláci) a největším odběratelem je německá armáda. Březen 1943. Ghetto je zlikvidováno, V této době se Schindler spřátelí s nacistou Amonem Goethem a své známosti začne využívat k záchraně mužů, žen a dětí před jistou smrtí. Spolu s Izákem Sternem dají dohromady seznam (1100 jmen). Tito "dělníci" jsou přesunuti do zbrojní továrny na Moravu. Během přesunu dojde k chybě a vlak s ženami a dětmi je poslán do tábora k likvidaci. Bez ohledu na hrozící nebezpečí se Schindler vydává do tábora, aby své židy zachránil. Na záchranu 1100 životů obětoval Oskar Schindler veškeré své jmění ...


Film Schindlerův seznam získal: 7 Oscarů - (5 nominací), USA. 6 cen Bafta Film Awards - (6 nominací), Velká Británie. 1 nominace na Caesar Awards, Francie. 2 Zlaté Glóby - (3 nominace), USA. A mnoho dalších cen a ocenění.


Závěrem: Jediná barevná scéna holčičky v červeném kabátku je opravdu srdcervoucí.
URL : https://www.valka.cz/Schindler-s-List-Schindleruv-seznam-t15133#56802Verze : 0
Opravdu ta scéna je dost srdcervoucí a jen umocňuje silný dojem z celého filmu.
URL : https://www.valka.cz/Schindler-s-List-Schindleruv-seznam-t15133#56828Verze : 0
Niet čo k tomu filmu dodať.Je excelentný...
URL : https://www.valka.cz/Schindler-s-List-Schindleruv-seznam-t15133#58621Verze : 0
MOD
Veľmi smutná je (okrem iného) scéna v ktorej Schindler plače, pozerá sa na svoj prsteň a auto a hovorí, že ich predaním by zachránil oveľa viac ľudí.


PEKNÁ je scéna popravy svinského Amona Goetha.
URL : https://www.valka.cz/Schindler-s-List-Schindleruv-seznam-t15133#60572Verze : 0
je to opravdu pěkný film,my jsme na tom byli tenkrát se školou v kině..po skončení promítání jsme celá třída neřekli půl hodiny ani slovo..(ani ženský!!)...ted jsem se dostal ke knížce..a musim říct,že nic moc..
Film je nesrovnatelně lepší..
URL : https://www.valka.cz/Schindler-s-List-Schindleruv-seznam-t15133#60604Verze : 0

Citace - petr.archi :


Film je nesrovnatelně lepší..Tak to je snáď po prvý krát, čo film prekonáva knihu. Väčšinou je to naopak.
URL : https://www.valka.cz/Schindler-s-List-Schindleruv-seznam-t15133#63132Verze : 0
skvely film
URL : https://www.valka.cz/Schindler-s-List-Schindleruv-seznam-t15133#63756Verze : 0
Schindlerov zoznam patrí aj medzi moje obľúbené filmy. Celkovo mám rád filmy Stievena Spielberga, na rozdiel od väčšiny ostatných amerických filmov ma skoro každý Spielbergov film celkom zaujal.
Knihu som zatiaľ nečítal, ale aby prekonala film, musela by byť fakt dobrá.
URL : https://www.valka.cz/Schindler-s-List-Schindleruv-seznam-t15133#73299Verze : 0
MOD
Na to jak je film starý, dostal jsem se k němu teprve nedávno a jen na DVD. I když po pravdě řečeno, nevím jak bych rozdýchával zážitek z kina.
Samozřejmě souhlasím s názorem, že je film excelentní s výbornými hereckými výkony (např. Ralph Fiennes mi přišel neskutečně věrohodný).
URL : https://www.valka.cz/Schindler-s-List-Schindleruv-seznam-t15133#73301Verze : 0
Řekněte proč ten film nedávaj v TV a nebo proč nemá takovou reklamu jako ostatní(Čelisti a td.) a NEBO NENÍ VŮLE HO DÁT DO TV.
To je film při kterym by měl i ten největší SKÝN při nejmenším hus.kůži.Já na to nechalkoukat moji dceru aby věděla co se dělo.
URL : https://www.valka.cz/Schindler-s-List-Schindleruv-seznam-t15133#83289Verze : 0
Taky jsem na tom byl se školou a zanechalo to v nás silné zážitky. Film dávali tuším na Markíze asi před rokem a taktéž nechápu, proč u nás ještě nešel v TV
URL : https://www.valka.cz/Schindler-s-List-Schindleruv-seznam-t15133#83687Verze : 0
Já to prostě nechápu Z.vojína R. a Bratrstvo n.(nic proti je to paráda) reklama jak hrom ale tenhle film nic.Jako když by se měl ututlat a zapomenout na něj.Možná že se mě to jenom zdá ale vrtá mě to v hlavě.
URL : https://www.valka.cz/Schindler-s-List-Schindleruv-seznam-t15133#83802Verze : 0
Prostě se tam ne Palba a je to černobílý! #Black smile
URL : https://www.valka.cz/Schindler-s-List-Schindleruv-seznam-t15133#83958Verze : 0
Tak to určitě není tím.
URL : https://www.valka.cz/Schindler-s-List-Schindleruv-seznam-t15133#83959Verze : 0
Samozřejmě bych také rád film viděl v TV, ale myslím si, že se nám to v nejbližší době nepovede ! Možná by se to mohlo poštěstit ve filmovém klubu ČT2, ČT1 film neuvede a Nova už vůbec ne. Nebo si dovedete představit případnou reklamu na novácký film měsíce ?
URL : https://www.valka.cz/Schindler-s-List-Schindleruv-seznam-t15133#83975Verze : 0
A nebo protože jsme v EU?
URL : https://www.valka.cz/Schindler-s-List-Schindleruv-seznam-t15133#83993Verze : 0
Film som videl až teraz... videl som už veľa filmov z obdobia WW2, ale toto... ťažko sa mi to komentuje...
Bolo nádherné po všetkých tých nacistických zvieratách vidieť na konci Schindlera a jeho zamyslenie sa nad hodnotou ľudského života...
URL : https://www.valka.cz/Schindler-s-List-Schindleruv-seznam-t15133#139835Verze : 0
MOD
Pro ty, kdo si stěžovali na nevysílání tohoto filmu v českých televizích mám dobrou zprávu. Den před Silvestrem (tedy 30. prosince) se bude vysílat ve 21:35 na Primě.
URL : https://www.valka.cz/Schindler-s-List-Schindleruv-seznam-t15133#139842Verze : 0
Včera (vlastně i dnes ráno) jsem se na to díval a byl to fakt skvělý film. Sice jsem se někdy trochu nudil (ale jen málokdy), k závěru to už slušně gradovalo.
A kromě té jediné barevné scény (ta pro mě zase tak moc neznamenala, jen jsem si díky té červené barvě všiml jak ji mrtvou odváželi na tom vozíku) tam bylo víc dobrých: třeba noc po likvidaci ghetta, když vylízali schovaní židi, nebo záběry na komín osvětimského krematoria.
O některých věcech jsem dokonce ani netušil - třeba že v Osvětimi fungovaly i normální sprchy (s vodou místo plynu), nebo jak Schindler přesvědčil ostatní aby polévali ty vlaky vodou (že mu to vůbec prošlo). Nevíte mimochodem někdo co se později stalo s krakovským ghettem?
URL : https://www.valka.cz/Schindler-s-List-Schindleruv-seznam-t15133#140579Verze : 0

Citace - lingr :

Já to prostě nechápu Z.vojína R. a Bratrstvo n.(nic proti je to paráda) reklama jak hrom ale tenhle film nic.Jako když by se měl ututlat a zapomenout na něj.Možná že se mě to jenom zdá ale vrtá mě to v hlavě.

Zaujímavé, ja som teraz narazil práve na opačný prípad. U nás chytáme aj maďarské programy a bol som celkom milo prekvapený, keď maďarský kanál TV2 začal v januári vysielať každý týždeň v piatok celkom dobré filmy z obdobia vojny. Okrem Schindlerovho zoznamu, dávali aj Ryana a o týždeň zase vynikajúceho Pianistu. A okrem pomerne slušnej reklamy, ktoré na tieto filmy bežali už so značným predstihom ma úplne prekvapilo, že komerčná stanica vysielala Pianistu bez reklamy, čo sa tak často nevidí (vlastne som to na nie verejnoprávnej televízii videl asi prvýkrát).
URL : https://www.valka.cz/Schindler-s-List-Schindleruv-seznam-t15133#145243Verze : 0
MOD