Main Menu
User Menu

Pearl Harbour (Pearl Harbour)

DiskuseKoupit DVD na Filmopolis.cz
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#228739Verze : 0Koupit DVD na Filmopolis.cz
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#228741Verze : 07. Prosince 1941 - křehký mír je narušen, když japonská flotila spustí nečekaný útok na americkou základnu Pearl Harbor a ostrov Oahua. Prožijete opravdový příběh, který vám vypráví přeživší američtí a japonští veteráni. Tento příběh není jen o válce, fašismu a imperialismu, ale také příběh odvahy, hrdinství a silné morálky.


Koupit DVD na Filmopolis.cz
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#223215Verze : 0
Film zachytáva najdôležitejší okamih pre USA v 20. storočí, keď japonské útočné lietadlá zničili časť Tichomorskej flotily Spojených štátov, kotviacich na ostrove Pearl Harbour. Je to príbeh dvoch priateľov(stíhacích letcov) a jednej ženy, zatiahnutej do tejto situácie, ktorá ovplivnila chod WWII. Film je spracovaný dosť svojským spôsobom, ktorý moc nesedel veteránom a historikom a ani mnohým fandom, ako sme my Very Happy Hoci sa vo filme vyskytuje dosť nerovností s realitou a dej neni moc záživný, útok Japoncov dokáže zaujať a ak máte tú správnu zvukovú súpravu, tak je to celkom slušné žrádlo. Laughing Inak je to dosť priemerný film, ktorý krátko po vydaní upadol za zabudnutia.
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#56574Verze : 0
Jediné čo je na tom dobré sú pekné bojové scény aj keď romantické ženy zaujíma niečo iné. Dej trochu zvláštny a k tým bojovým scénam sa vôbec nehodí, ako by sa scenárista nevedel rozhodnúť či to bude romantický alebo vojnový film. Ale aj tak si ho vždy rád pozriem.
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#57886Verze : 0
Nenapadá mě nic výstižnějšího než "fialový hnus". Tisíckrát lepší je Tora!Tora!Tora!
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#57891Verze : 0
Sestříhal bych ho na polovinu.Ten film mě naštval,protože kvůli němu zapadl Tmavomodrý svět,né ovšem proto,že je horší.
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#57957Verze : 0
...chtěl jsem film obhajovat i zatracovat a proč?:
-děj pod psa
-historická věrnost na dlouhou diskusi
-herecké výkony jsem viděl lepší i na prknech oblastních divadel
-kamera, tak ta je dobrá, místy vynikající
-střih je dobrý spíš velmi dobrý
-zvukové efekty super
-trikové efekty a animace dobrý nadprůměr
Co říci celkově, viděl jsem to celé jen dvakrát a potřetí jsem si přehrával jen některé scény. Film na objednávku doby, nepovedený pokus o návrat k epoše válečných filmů šedesátých let.
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#58011Verze : 0
Japonská Zera v průletech, kdy pomalu škrtají křídlama o zem, nebo v nožovém letu mezi hangáry a do toho parta topících se námořníků, která fanaticky oslavuje když vidí, jak hrdinové filmu jedno Zero sestřelí - to je moc i na mě.
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#58938Verze : 0
Nechutná, odporná, patetická americká propaganda smíchaná s trapnou love story. Navíc mučivě dlouhá. Myslím, že je to jeden z nejhorších filmů, jaký jsem kdy viděl. Jediné, co bylo fakt super, jsou efekty ve válečných scénách - to se ovšem v poslední době začíná stávat spíše standardem než výjimkou, a navíc to nemůže napravit celej zbytek filmu.
Saša
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#59023Verze : 0
Musím přiznat,že si nejsem tak docela jistý zda mám být pro,nebo proti filmu.Děj mi až nápadně připomíná Tmavomodrý svět i když bojové scény jsou mnohem lepší.Amíci hold na to mají prachy.Nadherný záběry prolítajících letounů i přístaviště po útoku,bojové scény nemají chybu,ale ty hloupy milostny scény si raději přetočím.Kdybych se měl rozhodnout na co se podívám raději,byl by to přece jenom Tmavomodrý Svět.
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#60306Verze : 0
Všem co se jim film (a nejenom tento) líbí pro skvělé efekty (a nejen těm co jsou tady na foru, lidí s tímto názorem jsem potkal už dost) bych rád vzkázal, aby si uvědomili jednu věc - v dnešní době nejsou už skvělé, troufnu si říci i skoro dokonalé, efekty žádnou výjimkou, stačí aby režisér lusknul prsty a bude mít co si usmyslí. Pokud chcete vidět efekty, je pro vás přece tříhodinový film ztrátou času (efektů je tam maximálně 25 minut), podívejte se na nějaký střihový pořad kde se Američani chlubí svým filmařským uměním nebo nějaký akční trhák, kterej je jeden velkej efekt od začátku do konce.
Od válečného/historického filmu přece očekávám něco víc, myšlenku, která těm efektům vnukne smysl, nápad a pokud jde o skutečnou událost, tak hlavně historickou přesnost, abych mohl vidět něco, co se skutečně stalo, ale jaksi jsem u toho nebyl...
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#60391Verze : 0
Úplná, ale naprostá hrůza, a ještě k tomu dlouhá. A to říkám i když pominu 2/3 filmu lovesory!!!


Bojové scény? Spíše vzorová ukázka toho, jak přesně ten útok nevypadal. Tomu, kdo ví, že bombardér nese 1 torpédo nebo bombu a že stíhačka má zásobu střeliva na něco okolo 15 vteřin musí přijít úsměvné jak tam půl hodiny vkuse nepřetržitě všechno pálí ze všech hlavní a bomby padají jako kapky při dešti. Že se např. americká protiletadlová obrana vzchopila k prvnímu výstřelu po japonských letadlech až čtvrt hodiny po začátku útoku, na to se takticky zapomnělo. Zajímavé, že pouhý přelet stíhacích Zer přivede k výbuchu těžké lodě pod nimi (samozřejmě za vydatné střelby z palubních zbraní, které těžké lodi nemohou ublížit).


Kolik Američanů se účastnilo Bitvy o Británii? 7!! A kolik jich vzlétlo proti Japoncům v Pearl Harboru? Okolo deseti? A kolik letadel letělo s Doolitlem na Tokio? 16! A tohle všechno stihnul jeden člověk, přestože se tyhle akce udály tisíce kilometrů daleko a jedna mise byla navíc bombardovací a dvě stíhací.


Asi nejvíc mě teda dostala záverečná scéna. Americký superhrdina během přistání bombardéru v několikasetkilometrové rychlosti v noci rozezná na tmou zahalené zemi lidi, dokonce rozezná kdo jsou nepřátelé a kdo přátelé a palubním kulometem do jednoho postřílí všechny nepřátele a nezasáhne nikoho vlastního, ačkoliv jsou pár metrů od sebe.


Ale co bylo od režiséra fakt podlé, je útok japonských letadel na nemocnici.... To už není není nerealistčnost, to už není umělecké ztvárnění...to je HANEBNÁ a SPROSTÁ LEŽ!!!Film klasifikuji čtyřmi F
Fuj Fuj Fuj Fuj Smile
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#60399Verze : 0
To Hratmann: dobře jsi to vystihl. Je to hollywoodský kokteil hýřící barvami a dělající z lidí dementy.
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#60413Verze : 0

Citace - kapa :

Od válečného/historického filmu přece očekávám něco víc, myšlenku, která těm efektům vnukne smysl, nápad a pokud jde o skutečnou událost, tak hlavně historickou přesnost, abych mohl vidět něco, co se skutečně stalo, ale jaksi jsem u toho nebyl...No jo, to je krásná myšlenka, ale takhle se na filmy fakt dívat nedá. Kolik už jsi viděl opravdu kvalitně, historicky přesně (v rámci možností samozřejmě) zpracovaných historických/válečných filmů? Já moc ne. Kdybych se tímhle pohledem koukal na každý historický film, musel bych se uvztekat. I když v tomto ohledu vkládám jisté naděje do připravovaného filmu Alexandr (ano, ten makedonský hrdina). Viděl jsem pár obrázků, a zbroje a zbraně makedonských vojáků na nich vypadaly opravdu autenticky (to je poprvé, jsem něco takového viděl u filmu z období starověku). Točí to Oliver Stone (Četa). Fakt se těším.
Ale to byla jen taková malá odbočka.
Pearl Harbour je fakt krizovej.
S pozdravem
Saša
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#60495Verze : 0
Fuj! kdyby to aspoň skončilo náletem na Pearl Harbour ale tu další půlhodinu si fakt mohli odpustit. Ať takovýhle filmy radši netočí.
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#60530Verze : 0
Saša: Dobře, pokusím se odpovědět kolik jsem takových filmů viděl. Tak říkám rovnou, že ze starověku asi žádnej. Z moderní doby pak moje náročná kritéria Smile splňují tyto filmy: Das Boot, Band of Brothers, Tora!Tora! Tora!, Tmavomodrý svět, Black Hawk Down (Černý jestřáb sestřelen), Želary (no...no budiž), Enigma, Gallipoli, Hitler: The rise of Evil (Hitler: Kořeny zla), Lawrence of Arabia (no..budiž), Na západní frontě klid (ten "novější", ten původní z 30. let jsem neviděl), No man's land (Země nikoho), Winter War.


Připadá ti to tak málo? Very Happy To jsem možná ještě nějaké vynechal a určitě jsem ještě nějaké neviděl (např. Saint and Soldiers vypadjí podle úvodních 10 minut dobře, When trumphets Fade jsem ještě neviděl a prý je to dobrý..., Schindler's List taky ještě čeká na shlédnutí)


Takže já myslím, že to jde, jenom chtít.
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#60535Verze : 0
Asi tak jak, jak říká kapa. Ono to jde, když se chce. Dobré filmy tu jsou. A když se budeme bát na špatný film ukázat a rozhodně říct : "Tohle je prostě šmejd", jen tím budeme ty dobré shazovat.
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#60544Verze : 0
ahoj..
mě se taky nelíbil asi proto,že jsem sebou neměl coca-colu,a nežužlal chipsy...a protože nejsem made in USA.
nemůžu pochopit proč tam strkali tu love-story..vždyt v telenovelách a seriálech pro ženskou část publika se nestřílí... Very Happy
osobně bych to viděl jako Pearl Harbour=Titanic..
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#60610Verze : 0
Ještě jeden postřeh z tohoto filmu: Nevím proč nad letištěm krouží japončíci v letounech se zavěšenými torpédy. Shocked
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#60951Verze : 0
Nazdar!
Kapa: No dobře, přesvědčil jsi mě, že existuje víc kvalitních historických filmů, než bych byl ochoten přiznat, ale na tvou otázku bohužel musím odpovědět ano - vzhledem k těm stovkám/tisícům ostatních filmů, které si uzurpují přízvisko "historický", mi stále připadá, že těch kvalitních je málo.
S pozdravem
Saša
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#61029Verze : 0
Saša: O tom není sporu, že kvalitních historických filmů je v poměru k těm nekvalitním málo. Ale chci tím dokázat, že i přes taková přísná kritéria se na filmy dívat dá, a když najdeš ten pravej, stojí to pak za to (a můžeš si ho pouštět třeba pořád dokola).
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#61039Verze : 0
je to naozaj skor romanticky fil z vojnou to nema nic spolocne.to radsaj pozeram tmavomodry svet
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#63753Verze : 0
Je to film, který se odehrává po útoku na Pearl Harbour.Dále je to spíše o romantice.
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#65878Verze : 0
Michal Nav: Prosím než něco napíšeš, pročti si co napsali ostatní. O čem film je je uvedeno hned v prvním příspěvku, takže tvoje strohé konstatování je už zbytečné. Vidím že s tím nemáš problém poprvé.
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#66015Verze : 0
Zradostou dakomu darujem dvd z tymto filmom,alebo vymenim za nieco zaujimave .
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#69301Verze : 0
Františku, neměl bi si to na VHS a nebo na obyčejném CD?Já bych si to klidně vzal, ale ne na DVD.
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#69838Verze : 0

Citace - frantisek visvader :

Zradostou dakomu darujem dvd z tymto filmom,alebo vymenim za nieco zaujimave .Tááák! Teď jsem zvědavý, kdo se přihlásí!!! Laughing Já bych klidně vzal Titanic pro mou drahou polovičku, ale toto fakt ne...
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#70597Verze : 0
Mojej drahej polovičke sa páči, ale vždy pretáča iba tých pár romantických scén.
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#70616Verze : 0
Ohledně tohoto filmu bych rád věděl jednu zásadní věc, viděli před tím tvůrci Tmavomodrý svět nebo je ta podobnost scén čistě náhodná Confused
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#70656Verze : 0
Nevšimol som si že by v Tamavomodrom svete napadli džaponci americkú základňu Wink
Možno mi ušla nejaká podobnosť ale nejaká zhoda scén tam určite nie je. Navyše sú to filmi o leteckom boji vo WWII takže tam asi nejaká zhoda byť musí, kedže boj bol len naháňaním a snahou vymanévrovať nepriateľa.
Za ďaľšie sa mi zdá, že Pearl Harbour je starší než Tamvomodrý svet a pochybujem, že by museli americký filmári hladať inšpiráciu v českom filme Very Happy Wink
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#70659Verze : 0
Hmmm, to je vlastně taky pravda a konkrétně ten manévrovací boj jsem měl na mysli. Sestřelení Afflecka nad Evropou mi přišlo vážně jak od Svěráka.
Asi jsem měl oči zalité slzami a všechno se mi to slilo Very Happy Very Happy
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#70663Verze : 0
Slyšel jsem, že se Svěrák se scénářem Tmavomodrého světa chtěl prosadil v Hollywoodu, ale odtamtud ho vyhodili s tím, že dneska se nic takového netočí a ani točit nebude. Tak se Svěrák obrátil jinam. No a zanedlouho se začal točit Pearl Harbour...


Ta podobnost je asi tak náhodná, jako když Bill Gates na ukradené Windows řekl řediteli Apple, že jistá podobnost tu je - všechna auta mají volant Smile
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#70867Verze : 0
TO Hartman:myslim ze mame v tomto ohlade rovnake informacie.Sverak cakal ze po Koljovy V amerike prerazi z Tmavomodrym svetom ále neuspel.Ale PEarl Harbour zatial nik nechce to je skoda,
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#71159Verze : 0
Na tomhle filmu mě zaujaly efekty,ty výbuchy atd...Dobrej příběh,ale ten konec je smutný>>ale to tak už bývá Smile
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#81667Verze : 0
Františku visvardere, já bych se ten Pearl Harbour na DVD vzal.Za kolik by jsi ho prodal?
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#81702Verze : 0
Uz som ho strelil takze snad na buduce ale to uz si dvd s tamto filmom nekupim urcite.
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#89595Verze : 0
mno vetsi sragorinu a spatlaninu sem dlouho nevidel, pod stul jsem sel v okamziku kdyz v pristavu na me koukaly moderni torpedoborce kdesi sem mel i jejich cisla, ostane ten prvni ho ma blbe zamalovany:))) a totalne me dodelalo kdyz b25 startovali z kitty hawku:)))) mno ta sikma paluba z toho celkovyho pohledu byla fakt trapna.................mno ono ten klasickej zaber na letici bombu na arizonu, ono kdyz v dnesni dobe porad jsou spekulace co ji vlastne potopilo ci jestli todle byl halvni duvod...... pred casem o to msel nekde porad, nejaky satelit.


tak me napadlo bylo by strasne zajimavy co by se delo, pokud si vzpomenete na film tajmna zare nad pacfikem:))))
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#124814Verze : 0
Cekal sem neco na zpusob Vojina Ryana ale toto je fakt hollywoodska slatanina. Asi vse o mem nazoru na tento film rekne to, ze sem si z nej vystrihal jen pekne letecke sceny...
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#215583Verze : 0
jako podle mě materiál Pearl Harboru kvalitní pouze v tomhle videu...protože tam jsou sestříhaný asi všechny "akční" scény a má to navíc doboru hudbu Very Happy


http://www.youtube.com/watch?v=jReuR8nCbaw
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#215616Verze : 0
Jo celkem pekne udelany. Nevim jestli to v tom filmu bylo jako zaber z nejake jine oblasti ale do klipu Pearl Harbour bych urcite nedaval Spitfira s britskyma znakama a nemecky bombarder. Smile
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#215619Verze : 0
Tie zábery sú z čias keď Fleky bojoval v RAF ako dobrovolník.
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#215642Verze : 0
Dik za vysvetleni, porad sem dumal kde se tam ten spitfire vzal. Asi pred hodinou sem mel to dvd v ruce ale do prehravace sem ho nedal. Děj si prakticky nepamatuju, proste tento film "ve me nezustal". Co si tak jeste pamatuju je to ze i ty letecky sceny jsou takovy umělý. Proste delany na PC. Delalo to na me dojem dobre udelane pocitacove hry. Ted to proste vsecko "vojebavaji" pocitacema. Neni proste nad to videt realny letadlo v realne akci.
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#215778Verze : 0
to já si zase radši střihnu precizně udělaný CGI než nepovedený "autentický" záběry...
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#215876Verze : 0
To ja radsi povedeny klasicky zabery. Nebo to na tom aspon nesmi byt poznat ze to neni realnej zaber. Coz v pripade Pearl Harbouru obcas poznat je. Chapu ze neni mozny dneska nafilmovat smecku utocicich Zer a je nutnost to udelat jinak. Ale jak rikam, kdyz to neni poznat je to ok.
URL : https://www.valka.cz/Pearl-Harbour-Pearl-Harbour-t15051#215877Verze : 0