Main Menu
User Menu

Banský Studenec

okr. Banská Štavnica

     
Název:
Name:
Banský Studenec
Originální název:
Original Name:
Banský Studenec
Další názvy:
Other Names:
(1266) Kulpah, (1773) Kolpachy, (1948) Banský Studenec, maďarsky Tópatak, nemecky Kohlbach, Goldbach
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Banská Štiavnica
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°26'46.81"N 18°58'14.76"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1266
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímsko-katolícky z roku 1745 v barokovom slohu,
- Zvonica drevená z 1. polovice 19. storočia.
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
www.banskystudenec.sk
https://www.buyflags.eu/sk/bansky-studenec
URL : https://www.valka.cz/Bansky-Studenec-t147050#471582Verze : 0
MOD