Main Menu
User Menu

Nagacu, Sahišige

Sahishige Nagatsu / 永津佐比重

     
Příjmení:
Surname:
Nagacu
Jméno:
Given Name:
Sahišige
Jméno v originále:
Original Name:
永津佐比重 / ながつ・さひしげ
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.MM.RRRR ?, prefektura Aiči /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 58. armáda
velitel: 13. armáda
velitel: 20. divize
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
velitel: 22. pěší pluk
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www45160u.sakura.ne.jp;
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Nagacu-Sahisige-t146963#471360Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Nagacu
Jméno:
Given Name:
Sahišige
Jméno v originále:
Original Name:
永津佐比重 / ながつ・さひしげ
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-25.05.1915 Vojenská akadémia
10.12.1917-22.11.1920 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1915 podporučík
01.08.1935 plukovník
15.07.1938 generálmajor
01.03.1941 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
13.04.1936-02.08.1937 Velitel : 7. sekce (Čínské zpravodajství) 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
10.04.1941-17.08.1942 Velitel : 20. divize

Ručně vyplněné položky:
09.01.1931-23.07.1933 asistent vojenského atašé v Pekingu
27.07.1933-08.06.1934 pridelený k štábu Kwantungskej armády
26.12.1934-01.08.1935 pridelený k štábu Kwantungskej armády
01.08.1935-13.04.1936 náčelník 3. sekcie (Rear Area?) Kwantungskej armády
13.04.1936-02.08.1937 náčelník 7. sekce (Čínské zpravodajství) 2. kanceláře Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
02.08.1937-15.07.1938 velitel 22. pešieho pluku
15.07.1938-17.04.1941 starší poradca, bezpečnostnej administrácie Severnej Číny
17.04.1941-17.08.1942 velitel 20. divízie
17.08.1942-DD.MM.1944 zástupca náčelníka štábu Čínskej expedičnej armády
DD.MM.1942-DD.MM.1944 náčelník Šanghajského vojenského oddelenia Čínskej expedičnej armády
22.03.1944-01.02.1945 velitel 13. armády
01.02.1945-07.04.1945 pridelený ku Generálnemu štábu
07.04.1945-DD.08.1945 velitel 58. armády, Korea
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.RRRR

Řád Zlatého luňáka 3. třídy
Order of Golden Kite 3rd Class
功三級金鵄勲章 / こうさんきゅうきんしくんしょう
-

DD.MM.RRRR

Řád Zlatého luňáka 4. třídy
Order of Golden Kite 4th Class
功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
http://www45160u.sakura.ne.jp/DB/永津佐比重
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Nagacu-Sahisige-t146963#471365Verze : 1
MOD