Main Menu
User Menu

Podzámčok

okr. Zvolen

     
Název:
Name:
Podzámčok
Originální název:
Original Name:
Podzámčok
Další názvy:
Other Names:
Waralya (1424), Dobra Várallya (1773), Podzámcsok (1808); maďarsky Dobróváralja
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Zvolen
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°29'59.42"N 19°05'59.46"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1425
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Hrad Dobrá Niva, ruiny, postavený bol v druhej polovici 13.storočia v gotickom slohu
- Hrob rumunského vojaka, nachádza sa pri štátnej ceste, pochádza z roku 1945
- Zvonica v strede obce na návrší, postavená bola v roku 1868, jej pôdorys je štvorcový
- Ľudový dom s hospodárskou časťou, nachádza sa na konci obce, postavený bol v roku 1886, pôdorys je v tvare L
- Stodola, nachádza sa na konci obce, postavená bola v druhej polovici 19.storočia
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
www.podzamcok.sk
URL : https://www.valka.cz/Podzamcok-t146903#471265Verze : 0
MOD