Main Menu
User Menu

Kováčová

okr. Zvolen

     
Název:
Name:
Kováčová
Originální název:
Original Name:
Kováčová
Další názvy:
Other Names:
Koachou (1254), Kowachow (1323), Kovacsova (1773); maďarsky Kovácsfalva.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Zvolen
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°36'05.81"N 19°06'16.46"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1224
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-Pomník padlým v SNP, postavený bol v roku 1954, autormi sú Cimermann, Jankovič
- Ľudový dom s hospodárskou časťou, kamenný, postavený v druhej polovici 19.storočia, ľudové staviteľstvo
- Pamätný dom a pamätná tabuľa, Kúpeľná ulica, sídlil tam štáb kpt. Nálepku, kúpeľný dom
-Sýpka, kamenná, postavená bola v 19.storočí, ľudové staviteľstvo
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V obci sú termálne teplé pramene s teplotou vody 48,5 °C
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk
www.kovacova.sk
URL : https://www.valka.cz/Kovacova-t146884#471243Verze : 0
MOD